Na co zwracać uwagę, gdy kupujemy nową lodówkę?

Dobra lodówka jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia kuchennego, które pozwala nam przechowywać większą ilość jedzenia, które jest dobre przez dłuższy czas i nie psuje się tak szybko. To wiemy wszyscy. Jednak kupienie dobrej lodówki nie zawsze jest prostą sprawą, dlatego w ramach wyjaśnienia, przedstawiam wam 6 rzeczy, na które naprawdę warto zwrócić uwagę wybierając nowy sprzęt kuchenny. Mam nadzieję, że ten artykuł będzie dla was pomocny.

  1. Rozmiar

Najważniejszą sprawą jest zdecydowanie się na odpowiedniej wielkości lodówkę, która będzie pasować do kuchni. No właśnie, nie chodzi jedynie o to, żeby zastanowić się ile jedzenia będziemy w niej trzymać, tylko przede wszystkim jaka się zmieści do wnęki między meblami kuchennymi. Także przed zakupem zmierz możliwości swojej kuchni i z wymiarami idź na zakupy. Na rynku są dostępne lodówki jedno drzwiowe i dwudrzwiowe. Jeśli masz dużą rodzinę, lepiej wybrać tą drugą.

  1. Czego oczekujesz od swojej lodówki?

Niektórzy potrzebują lodówki tylko po to, aby przechowywać w niej jedzenie z poprzedniego dnia lub drobne zapasy i twierdzą, że nie potrzebują zamrażarki. Z kolei są tacy, którzy mrożą wszystko i we wszelkich ilościach. W zależności od tego jaką jesteś osobą, zastanów się jakiej wielkości powinna być twoja zamrażarka, jednak warto mieć chociaż malutką, jako że nigdy nie wiemy, kiedy trzeba coś szybko schłodzić. Inną kwestią jest to, czy jesteś osobą zorganizowaną. Jeśli tak, zdecyduj się na lodówkę o większej ilości półek i szafek, tak aby bez problemu móc od siebie rozdzielać produkty.

  1. Regulacja temperatury

Ważne jest, żeby wiedzieć w jakiej temperaturze powinniśmy przechowywać zapasy żywnościowe, a lodówka powinna nam w łatwy sposób pozwalać na jej regulację. Na przykład  pokrętło z obrazkami może być pomocne, dla osób które nie do końca wiedzą jaka temperatura będzie optymalna.

  1. Pobór energii

Lodówka jest nietypowym sprzętem domowym, bo w przeciwieństwie do innych, jest bez przerwy podłączona do prądu, więc warto zainwestować w taką, która nie pobiera za dużo energii. Nawet jeśli bardziej energooszczędna lodówka jest droższa, warto się na nią zdecydować, różnicę poczujesz bardzo szybko w swoim portfelu płacą rachunek za prąd. W sklepie każda zaprezentowana lodówka powinna mieć widoczną informację o tym do jakiej kategorii energetycznej należy. Ocena A+++ jest najwyższą i właśnie taką powinno się wybrać, gdy zależny nam na oszczędności prądu i dbaniu o środowisko.

  1. Funkcja rozmrażania

Bardzo polecam decydować się na lodówki, które same się rozmrażają, bo pozwala to oszczędzić mnóstwo czasu na co kilkumiesięczne samodzielne rozmrażanie, które jak wszyscy wiemy jest dość uciążliwe. Na szczęście większość lodówek ma taką opcję!

  1. Wygląd

Ostatnia rzecz, na która warto zwrócić uwagę to oczywiście wygląd lodówki, która będzie integralnym elementem twojego wystroju domu przez wiele lat. Wybór jest ogromny zaczynając od różnych kolorów obudowy po materiał i fakturę wykonania drzwi.

Kupowanie nie lodówki nie wymaga od nas tak dużo, jak zakup nowego samochodu, oczywiście, ale warto znać kilka podstawowych funkcji, które pomogą wybrać nam tą jedyną lodówkę. Mam nadzieje, że ten artykuł pomógł wam ustalić priorytety, a zakup lodówki nie sprawi większych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *